Telefon 0222 221 45 20 0505 890 83 28

CERN Elçisi Öğretmenimiz Semih ESENDEMİR’i Kutluyoruz

CERN Elçisi Öğretmenimiz Semih ESENDEMİR’i Kutluyoruz

CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) her yaz dünyanın her yerinden bilim insanlarını ve öğretmenleri bir araya getiren Uluslararası Öğretmen Programı (International TeacherWeeksProgramme-ITW) adlı eğitim düzenlemektedir. Bu eğitimin amacı öğretmenlerin; parçacık fiziği alanındaki gelişimlerini desteklemek, Büyük Hidron Çarpıştırıcısında (LargeHadronCollider-LHC) birinci sınıf araştırma atmosferini deneyimlemek, modern fiziği sınıflara ve dışına taşımak, farklı ülkelerden öğretmenlerle bilgi, deneyim alışverişi sağlamak ve CERN'in tüm dünya okullarıyla daha yakın bağlantı kurmasını sağlamaktır. Bu eğitimde teorik dersler, yerinde ziyaretler, uygulamalı çalıştaylar, tartışmalar, soru cevap oturumları ve program sonu final rapor sunumları yapılır.

Bu yıl 4-17 Ağustos 2019 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Öğretmen Programı (International Teacher Weeks Programme-ITW) programına 6 kıta, 39 farklı ülkeden toplam 48 öğretmen katılmıştır. Bu eğitime burs alarak katılma başarısı gösteren, İlimiz Emine Emir Şahbaz Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri Öğretmeni Semih ESENDEMİR ülkemizi temsil etme gururunu yaşamıştır. İki haftalık eğitim sonunda CERN Elçisi olarak ülkemize dönen Semih ESENDEMİR edindiği bilgi birikim ve tecrübelerini öğrencileri ve meslektaşları ile paylaşarak ilimizin ve ülkemizin bilimsel gelişimine katkı sağlayacaktır.

Öğretmenimiz Semih ESENDEMİR'i kutluyor, ülkemiz ve geleceğimiz adına yapacağı nice çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

- 17.09.2019 - 2 yıl önce