Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi
ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK DESTEK EĞİTİM VE REHABİLİTASYON HİZMETLERİ

Vişnelik Mh. Yenibahçeler Sk. No:26
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi
saimbaysal26@hotmail.com
0222 221 45 20 - 0505 890 83 28

11. Beyin Bilgi Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

21.3.2018 

ESOGÜ'de Düzenlenen 11. Beyin Bilgi Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı ile ESOGÜ Çocuk ve Genç Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOGEM)’nin birlikte düzenlediği Beyin Farkındalığı Haftası 2018 etkinlikleri çerçevesinde 15 Mart 2018 tarihinde düzenlenen 11. Beyin Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri, ESOGÜ Prof. Dr. Fazıl Tekin Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, öğrencilere seslenirken işini severek yapanların çalışmak zorunda kalmayacaklarını ve çalışmanın onlara yaşamın doğal akışı gibi geleceğini belirtti ve kendisinin de işini hep severek yaptığı için hayatı boyunca hiç çalışmak zorunda kalmadığını söyledi. Hekim olma hikayesini ve sonrasında yaşadıklarını da kısaca anlatan Prof. Dr. Ali Arslantaş, Hekim ve Beyin Cerrahı olmaktan, Eskişehir’de yaşamaktan ve ESOGÜ’de görev yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Prof. Dr. Ali Arşlantaş konuşmasını “İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız. Umarım bu konuşmalarım geleceğin genç doktorlarına bir ışık olur. Bir kişiyi bile hekimliğe kazandırabilirsek ne mutlu bize. Hepinize başarılar diliyorum” sözleriyle tamamladı.        
  
Tören Yarışma Koordinatörü, ÇOGEM Müdürü ve ESOGÜ Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhan Esen’in, hazırlık döneminden gerçekleşmesine kadar tüm aşamalarıyla yarışmayı anlattığı sunumuyla devam etti. Beyin Bilgi Yarışması’nın temel amacının lise öğrencilerine beynin fonksiyonları, beyin sağlığı, beyin araştırmalarını tanıtmak, gençleri üniversite ortamıyla tanıştırarak araştırmacılığa yöneltmek ve gençlerin enerjilerini belli bir hedefe yöneltmek olduğunu belirten Prof. Dr. Ferhan Esen, yarışmanın Türkiye’de tek olma özelliğini koruduğunu ve dünyada 2018 yılında düzenlenen 155 yarışmadan biri olduğunu söyledi. Yarışmaya Eskişehir’den 24, Eskişehir dışından ise 2 lisenin katıldığını belirten Prof. Dr. Ferhan Esen, 56 kız ve 21 erkek öğrenciye toplam 32 Biyoloji öğretmeninin rehberlik ederek yarışmaya hazırladığını kaydetti. Prof. Dr. Ferhan Esen yarışmaya destekleri için ESOGÜ Rektörlüğü, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Eskişehir Valiliği, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sponsor firmalar ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. 

Konuşmaların ardından 11. Beyin Bilgi Yarışması’nda ilk 5 dereceyi alan öğrencilere ödül ve teşekkür belgeleri verildi. Daha sonra derece alan okulların müdürleri ve Biyoloji öğretmelerine teşekkür belgeleri takdim edildi. Destekçi firmaların temsilcilerine teşekkür belgelerinin verilmesiyle devam eden tören, destekçi firma temsilcilerinin dereceye giren öğrencilere hediyelerini vermesi ile sona erdi. 

Gönderen: eskisehirgundem
1257 defa okundu 
 


Eğitim
GENÇ BİZZ ESKİŞEHİR YARI FİNALİ GERÇEKLEŞTİ
Anadolu’da “Spor İletişimi Günleri”
’’Radyo A Söyleşileri’’nin konuğu Harun Can oldu
ESKİŞEHİR SAĞLIK SEN ŞUBESİ KİTAP YARDIM KAMPANYASI
PISA 2018 ESKİŞEHİR’DE BAŞARIYLA UYGULANDI

 

 
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi - 0222 221 45 20