Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi
ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK DESTEK EĞİTİM VE REHABİLİTASYON HİZMETLERİ

Vişnelik Mh. Yenibahçeler Sk. No:26
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi
saimbaysal26@hotmail.com
0222 221 45 20 - 0505 890 83 28

ESOGÜ ile Lande A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

20.07.2018 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Lande Endüstriyel Metal Ürünler San. ve Tic. A.Ş. arasında, Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmalarını destekleme amaçlı protokol imzalandı.

ESOGÜ Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde protokole ESOGÜ adına Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak, Lande Endüstriyel Metal Ürünler San. ve Tic. A.Ş. adına ise Genel Müdür Reyhan Ekşi imza koydu. İmza töreninde ESOGÜ Rektör Yardımcıları Prof Dr. Ahmet Çabuk ve Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) Müdürü Doç. Dr. Sertaç Eroğlu da hazır bulundu.

Törende konuşan ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ahmet Çabuk, Üniversite-Sanayi işbirliğinde model bir çalışma olacak protokolün nihai hedefinin Lande A.Ş.’ye Ar-Ge merkezi kazandırmak olduğunu ifade etti. Prof Dr. Ahmet Çabuk bu doğrultuda sadece kuruluş aşamasında değil uzun soluklu bir işbirliği modeli üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın Eskişehir adına büyük hayalleri olduğunu ve bu nedenle Eskişehir için büyük bir kazanç olduğunu ifade etti. Lande A.Ş. ile imzalanan protokolün de ESOGÜ açısından büyük bir kazanç olduğunu dile getiren Prof. Dr. Kemal Şenocak, protokolü imzalamaktan dolayı gurur duyduğunu kaydetti. 

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, gerçekten ihtiyaç doğduğu için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, bunun diğer firmalara da örnek teşkil etmesini diledi. Rekabet gücünü artırabilmek için artık Ar-Ge, inovasyon, tasarım gibi konulara yatırım yapılması gerektiğini ifade eden Celalettin Kesikbaş, bu noktada devlet teşvikleri ve üniversitelerin entelektüel birikimlerinin sonuna kadar kullanılmasının gereğine de işaret etti.

Lande A.Ş. Genel Müdürü Reyhan Ekşi ise, “Hocalarımızın da desteğiyle bu işi hakkıyla yapacağımıza inanıyorum. Allah utandırmasın” dedi.      

Gönderen: haber
273 defa okundu 
 


Eğitim
Birlik Vakfı yaz okuluna görkemli kapanış
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama takvimi belirlendi
Öğretmenlere alan değişikliği
Milli Eğitimin Projesi TANAP II. HİBE ÇAĞRISI KAPSAMINDA KABUL EDİLDİ
Anadolu Üniversitesi’nde Yaz Spor Okullarına Görkemli Kapanış

 

 
Özel Aktif Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi - 0222 221 45 20